Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 23 Września 2018, 17:42

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Wasz początek z hiphopem, kiedy, od czego itd. się wkręciliście w naszą muzę? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Wasz początek z hiphopem, kiedy, od czego itd. się wkręciliście w naszą muzę?
  Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 12:06
rocznik 94, rap przewijał się u mnie od młodego wieku, z tym, że były to tylko teledyski na VIVIE Eminema, Outkast czy 50 Centa czy później Kanye, słuchałem wtedy różnej muzyki między innymi Daft Punk i różnych gatunków EDM, około 2009/2010 dałem się przekonać do West Coastu a dokładniej g-funku z Death Row, zaczynałem od rzeczy 2paca, Dre i Snoopa, jakiś czas potem doszły klasyki od Jay-Z, Ice Cuba, Mobb Deep, Nasa, debiut Wu, jednak na dobre słuchanie rapu zaczęło się dopiero na studiach (filologia angielska) i ten język jakoś bardziej rozumiałem i zacząłem sięgać głębiej w dzieła ulicznych poetów, więc jestem świadomym słuchaczem rapu krócej niż większość kolegów

Powrót do góry

Post Re: Wasz początek z hiphopem, kiedy, od czego itd. się wkręciliście w naszą muzę?
  Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 14:21
Brat puszczał w domu g-funk i nagrywał yo! MTV raps. Wtedy słuchało się też trochę pharcyde, potem trochę outkastów starych. moją pierwszą płytą, którą kupiłem był chyba debiut puffa daddy'ego. Jakoś później bodajże "i want it all" warrena g i tak to leci do dzisiaj.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 16:07
Wiadomo, że jak większość osób w moim wieku słuchałem jakichś Eminemów i innych Tupaców już w erze internetu i VIVY/MTV, ale pierwsza płyta, która chyba najmocniej na mnie wpłynęła to The Tipping Point Rootsów (okładka z avatara) - zawsze słuchaliśmy z tatą w samochodzie jeszcze jak byłem w podstawówce. Ekipa z Philly to do dzisiaj mój ulubiony zespół i m.in. tak poznałem Kendricka, który nawijał pod intro z How I Got Over na O.D. chyba w Heart pt. 2. Polecam każdemu komu mogę, bo mimo że zespół absolutnie legendarny i grają nawet u Jimmiego Fallona, to wydaje mi się że mało kto kojarzy ich autorską muzykę, a zdecydowanie warto.

E: nie wiem skąd te 2 posty, jeden do usunięcia

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 16:08 przez Pingwin, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 16:07
Wiadomo, że jak większość osób w moim wieku słuchałem jakichś Eminemów i innych Tupaców już w erze internetu i VIVY/MTV, ale pierwsza płyta, która chyba najmocniej na mnie wpłynęła to The Tipping Point Rootsów (okładka z avatara) - zawsze słuchaliśmy z tatą w samochodzie jeszcze jak byłem w podstawówce. Ekipa z Philly to do dzisiaj mój ulubiony zespół i m.in. tak poznałem Kendricka, który nawijał pod intro z How I Got Over na O.D. chyba w Heart pt. 2. Polecam każdemu komu mogę, bo mimo że zespół absolutnie legendarny i grają nawet u Jimmiego Fallona, to wydaje mi się że mało kto kojarzy ich autorską muzykę, a zdecydowanie warto.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 18:37
Jak miałem 6 lat to chciałem być jak Martin Lawrence i poza Kevinem oglądałem na okrągło Diamentową Aferę. Tam na samym końcu była piosenka Hovy, która bardzo mi się podobała. Wtedy też całe osiedle słuchało 52 Dębiec, Ascetoholix :lol: i Peji, a ja jeździłem po Vice City rapująć Głucha Noc :D

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 20:07
Siostra słuchała Fisza i mi pokazała, zapamiętałem i od niego zacząłem jakoś na początku gimbazy (5 lat temu)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 18 Lipca 2017, 15:41
Wiadomo w podstawówce k44 Paktofonika nagły atak itp. potem przerwa na punk metal. az w 2010 wpadłem na takie ekipy jak JMT Necro Immortal Technique czy La Coka Nostra i juz samo poszło.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2