Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 5 Grudnia 2019, 16:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Katalyst - What's Happening (2007) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Katalyst - What's Happening (2007)
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Lutego 2008, 13:50
Obrazek

Obrazek

Tracklist:

01. How Bout Us - feat. Steve Spacek
02. All You've Got - feat. Ru C.L, Hau (Koolism), and Yungun.
03. I Know A Place
04. Say What You Feel - feat. Stephanie McKay
05. Over And Over - feat. Mat McHugh (The Beautiful Girls)
06. May Have Been James Brown
07. Loaded Gun - feat. Joe Volk
08. Dedicated - feat. Diverse
09. What Are We Talking About
10. Step Up - feat. Ru C.L
11. War
12. To Dust - feat. Katie Noonan
13. Killing Ya Self - featuring J-Live
14. He Is Society
15. Bladewalker - feat. Adalita (Magic Dirt)

Official Website: http://www.katalystmusic.com.au/
Myspace: http://www.myspace.com/katalyst33

Katalyst jest bardzo utalentowanym australijskim producentem wspolpracujacycm m.in. z Ugly Duckling czy Stephanie McKay. Jak widac po trackilscie na 'what's happening' mamy do czynienia z wieloma wartosciowymi artystami. Plyta jest bardzo roznorodna, rozpoczyna sie soulowym kawalkiem z goscinnym udzialem Steve'a Spacek'a pt. 'how bout us', dalej mamy Ru C.L'a, Hau'a i Yunguna, ktorzy zarapowali na 'All you've got'. "I know a place' to solowy popis Katalysta, swietny funkowy klimat. Do tej pory bylo naprawde goraco, ale dopiero teraz zaczyna sie najlepsze, "Yo Katalyst, drop that beat!" tymi slowami Stephanie McKay rozpoczyna kawalek pt. "Say What You Feel", ktory jest jednym z moich ulubionych na plycie. Ten track rozbuja nawet 100 kilogramowe dupsko Lygrysa. Po tak goracym numerze nadchodzi czas na troche spokojniejszy reaggowy klimat jaki serwuje nam Mat Mchugh w kawalku 'Over and over'. 'May have been James Brown' i kolejny solowy popis australijskiego producenta, swoisty hold zlozony wielkiemu Jamesowi. Numer z Joe Volk'iem to wg. mnie najslabszy moment na plycie, dosc spokojna piosenka, wlasciwie ciezko mi ja zdefiniowac. Nareszczie! 'Dedicated' z Diversem w goscinie, cos wspanialego, Katalyst zrobil podklad jak gdyby stworzony dla Diversa, jeden z moich faworytow. "What are we talking about" czyli kolejny track, ktory Katalyst postanowil zrobic od poczatku do konca w pojedynk, ten track to prawdziwa mieszanka roznych styli. Znowu Ru C.L. i znowu naprawde dobry rapowy kawalek "Feel the beat, you know it's time to move your feet!", tak wlasnie rapuje w "Step up". Kolejnym etapem jest trwajaca minute wizja wojny ("War") stworzona przez australijskiego producenta. Katie Noonan dostarcza nam swietnego spiewu w kawalku "To Dust". Wreszcie pora na J-live'a i 'Killing ya self', chyba nie trzeba polecac, chociaz ja osobiscie spodziewalem sie czegos lepszego, kawalek chyba zbyt surowy jak dla mnie. Ostatni numer na, ktory Katalyst nikogo nie zaprosil to "He is Society", wg. mnie chyba najlepszy solowy track na plycie. Ostatni track to "Bladewalker" z goscinnym udzialem Adality, ktora ponoc jest wokalistka rockowa, nie specjalnie czuc to w tym numerze, w kazdym badz razie milo sie go slucha.

generalnie to polecam.

Powrót do góry
admin

Post Re: Katalyst - What's Happening (2007)
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Lutego 2008, 22:10
Ty pisałeś tą reckę ?

Na okładce da się zauważyć Supernaturala, ale już wśród featuringów, jak i w samej recenzji nie ma o nim ani słowa...

Przesłuchałem kawałek z Diversem na myspace, całkiem klimatyczny.

edit.

Na myspace jest też numer "Non stop" z Supernaturalem właśnie. Dobra rzecz.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Post Re: Katalyst - What's Happening (2007)
  Wysłano: Poniedziałek, 11 Lutego 2008, 22:31
szczerze powiedziawszy kawalka z supernaturalem nie slyszalem, wlasciwie nawet nie zauwazylem go na tym obrazku. na plycie go nie ma stad brak wzmianki w moim poscie. pisalem 'to' sam, ale 'recka' to za duzo powiedziane, po prostu taka mala rekomendacja pisana w czasie jedzenia obiadu.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]