Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 14 Grudnia 2019, 22:49

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Ograniczone umysły? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Ograniczone umysły?
  Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 11:32
Właśnie.. czy nazwiecie ograniczonym umysłem kogoś kto nie potrafi np. słuchać całkiem odmiennych gatunków muzycznych? Wg co niektórych dziwny jest ten, który przykładowo słucha jazzu, a równie dobrze z chęcią słucha napierdalania bębnów w drum n' bass. To samo tyczy się rapu. Dokładniej o to, iż ja na przykład nie czuję się zgorszony słuchając zarówno jakichś crunków jak i klasycznego rapu. Wiadomo, że gusta gustami, ale jednak...

A więc?

Powrót do góry
FEJM

Post Re: Ograniczone umysły?
  Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 12:28
dla mnie ktoś, który słucha tylko jednego gatunku muzycznego np tylko hh, tylko techno, tylko metal ma nie tyle ograniczony umysł co jest ułomny.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
admin

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 12:31
Co kto lubi, okres kiedy miałem krucjatę nawracania ludzi na poszerzanie horyzontów mi minął długi czas temu. Ale co do głównego pytania - ograniczeni - tak, na swój sposób, bo sporo tracą, będąc przywiązanym tylko do jednego gatunku muzyki.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 12:47
Ale też chodzi o to w którą stronę to zmierza. Bo jak ktoś podjeżdża pod wiejską imprezę słuchając OSTRego czy Paktofoniki, znając teksty na pamięc a potem wbija na tą impreze i tanczy do techno czy disko polo to coś jest nie tak i taka osoba też jest ułomna.

Z drugiej strony odpowiedź na pytanie jest banalna. Jak ktoś słucha dobrej muzyki to nie ważne jaki to jest gatunek i z co z czym miesza. Mi na przykład nikt nie wybije z głowy, że nie mogę sluchać rapu a potem SOAD, Billy Talent, Damiana Marleya czy Mayera Hawthorne'a.
Dla mnie np drum'nbass, dubstep odpada. Nie czuje takiej muzyki i to juz się chyba nie zmieni.

A co do różnych stylów w hh to jest podobnie. Ważne żeby odróżnić co jest dobre a co złe. Mogę słuchać rapera którego zna mały procent w Stanach ale koleś nie pierdoli banałów ale nie mogę słuchać pierszoligowego rapera z południa Stanów który pierdoli takie kocopoły, że głowa mała.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 12:58
Ja nie próbuję nawracać tylko dziwię się, bo np. producenci bitów czerpią sporo z soulu, funku i z przeróżnych innych gatunków muzycznych. Jak ja słyszę jakieś zajebiste wysamplowane pianinko dochodzę do tego kto jest oryginalnym wykonawcą itd. i jaram się równie mocno jak samym bitem (choć to nie zawsze się sprawdza). Dla wielu osób trzeba się jasno określić. Dla mnie natomiast jest to kwestia zajawki - raz na jazz rap, innym razem na jakieś rockowe granie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 13:03
rkn napisał(a):
dla mnie ktoś, który słucha tylko jednego gatunku muzycznego np tylko hh, tylko techno, tylko metal ma nie tyle ograniczony umysł co jest ułomny.

Nie powiedziałbym, że jest ułomny. Po prostu się w tym lubuje najwidoczniej, jest OK. Załóżmy, że jest jakiś 50 latek słuchający muzyki klasycznej i co wtedy? Jest ułomny, bo słucha Chopina, a nie Arcade Fire bądź KRS'a?

Paradoksem jest to, że jest tak jak ktoś wspomniał. Ktoś słucha Peji (Pei?) i jedzie na wiejskie disco powywijać przy Tiesto czy kim innym. To jest ułomność w większości przypadków, bo takowe osobistości nie mają zielonego pojęcia o muzyce, a kierują się tylko i wyłącznie modą z danego osiedla etc.

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 13:15
Już odpuśćmy sobie te wszystkie mody osiedli itd. bo tak zawsze było, jest i będzie niestety. Mnie najbardziej dziwią co niektórzy moi znajomi, z którymi o rapie mogę pogadać, wdać się czasem nawet w merytoryczną dyskusję, naprawdę słuchacze z prawdziwego zdarzenia - ale tylko rapu. Wg mnie muzyka ma tyle wspaniałych oblicz, że szkoda się ograniczać.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 14:28
Ale to już chyba za dużo wymagasz...
To i tak dobrze, że chociaż o rapie pogadasz ze znajomymi. Nie oszukujmy sie ale o korzeniach, historii danej muzyki to możesz tylko z nielicznymi pogadać. Ja sam chciałbym mieć taką wiedzę o hip hopie jak mają Calak czy Flint. Na razie mi do tego daleko ale i tak jest lepiej ze mną niz ze wszystkimi moimi znajomymi. Niestety tak to już jest, ze dla większości jak cos wpada w ucho, ma fajne teksty to już to wystarczy. W większości przypadków cięzko jest namówić znajomych żeby przesłuchali rapu zza oceanu a co dopiero żeby posłuchali czegoś i innego gatunku...

Ja poszerzanie swoich horyzontów muzycznych traktuje jak hobby a nie jak pewnego rodzaju mesjanizm, ze muszę coś komuś pokazać, edukować. Jak ktoś zbiera znaczki to nie chodzi po znajomych i nie namawia ich żeby kupowali znaczki. Tak samo powinno być z muzyką.
Zreszta wszyscy dobrze wiemy, że najlepsze uczucie to jak sami coś wygrzebiemy i po przesłuchaniu wiemy, że to jest zajebista rzecz i że sami do tego doszliśmy, nie sugerowaliśmy się nikim.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 15:54
INST napisał(a):
Ale też chodzi o to w którą stronę to zmierza. Bo jak ktoś podjeżdża pod wiejską imprezę słuchając OSTRego czy Paktofoniki, znając teksty na pamięc a potem wbija na tą impreze i tanczy do techno czy disko polo to coś jest nie tak i taka osoba też jest ułomna.

Podbijam. To samo metalowcy, którzy bawią się przy disco polo "no, bo przecież trzeba się bawić". Ja bawię się właśnie przy oldschoolowym rapie, czy funku.

Sam poszerzam horyzonty od jakiegoś roku. Wcześniej słysząc "Miles Davies" odpowiedziałbym: "eee??". Teraz sporo słucham starego rocka (np. Hendrixa), czasem jazzu, bluesa, czy czegokolwiek jest przecież od cholery dobrej muzyki. Nie rozumiem jak można się zamykać na jeden gatunek, choć sam kiedyś katowałem tylko rap.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs
FEJM

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 16:05
bartkos - z muzyką klasyczną jest troche inaczej

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 26 Marca 2010, 23:17
rkn napisał(a):

Dlaczego? Też muzyka.

Mam ziomka w swoim wieku, 23 lata ma, i słucha klasycznej. Jest mu z tym dobrze i nie ma zamiaru się przerzucać.

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 08:48
bartkos87 napisał(a):
rkn napisał(a):

Dlaczego? Też muzyka.

Nie wiem jak to do końca jest, ale klasyczna chyba też dzieli się na milion okresów i to strasznie szeroki zakres. Czyli osoby, która słucha muzyki klasycznej nie można nazwać ograniczonym umysłem. Chyba, że np. katuje cały czas tylko i wyłącznie Chopina. Swoją drogą sam czasem posłuchałbym klasycznej, tylko, że jakoś nigdy mi nie po drodze do tej muzyki. Ale słyszałem kiedyś symfoniczne wykonania polskich klasyków tj. "Jolka, Jolka" albo "Nie płacz Ewka" i rozwaliło mnie to na kawałeczki.

To ja mam mniej niż 23 lata i czasem włączę sobie Muzykę Klasyczną i też mi z tym dobrze. ;)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 09:38
Cytuj:

Wiadomo, - 30 do prawilności wtedy, ci prawdziwi stepują tylko do Grandmastera Flasha i Melle Mela

Hahaha takie twierdzenia to dla mnie mistrzostwo, zero dystansu do tego czego się słucha i dorabianie debilnej ideologii do muzyki typu jestem megafajny i elitarny wybraniec bo słucham rapu czy innego kurwa super jazzu prosto z obsranego winyla i poszerzam horyzonty odkrywając kolesi wyruchanych już na wszelkie możliwe sposoby- zawsze mnie to rozkłada na łopaty

Small Town Junglist

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 10:07
takie opcje "nie bawię się przy disco polo, słucham tylko prawdziwego rapu, tańczę do funku i oldschoolu" kojarzą mi się z metalami co na domówkach wyłączają muzykę, bo wolą puścić swoją ukochaną balladę, która choćby nie wiadomo jak dobra była, to większość imprezowiczów ma w dupie w tym momencie. na weselach też zamawiacie u wąsatego wodzireja Afrikę Bambaateę? wielu wspomnianych przez Was miłośników muzyki poważnej, w "weselnym stanie" również będzie się bawić do disco polo czy tam hej sokołów. nie mówię, że osoba co nie umie w towarzystwie się dostosować jest ułomna, ale myślę, że to kwestia burzliwego wieku, z którego się kiedyś wychodzi

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 10:12
Podbijam Chojnego, wiadoma opcja, nie ma melanżu bez Janusza Laskowskiego.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 12:51
Chojny napisał(a):
takie opcje "nie bawię się przy disco polo, słucham tylko prawdziwego rapu, tańczę do funku i oldschoolu" kojarzą mi się z metalami co na domówkach wyłączają muzykę, bo wolą puścić swoją ukochaną balladę, która choćby nie wiadomo jak dobra była, to większość imprezowiczów ma w dupie w tym momencie.

Nie wiem jak sytuacja gdzieś u was (w miastach), ale np. w mojej okolicy jeśli jest jakaś zabawa/dyskoteka to właśnie tylko zespoły disco polo albo DJ Jem Piguły. Sam za często nie bywam, z tego powodu, że nie lubię i muzyki, i tego klimatu "wiejskich zabaw". O klubie w okolicy mogę sobie co najwyżej pomarzyć. Jedyną opcją na jakąś konkretniejszą imprezę jest właśnie domówka.

Chojny napisał(a):
na weselach też zamawiacie u wąsatego wodzireja Afrikę Bambaateę?

No właśnie. Nie ma takiej opcji, żeby nie bawić się do "Jesteś szalona". Zresztą najbardziej znane hity disco polo każdy pewnie chcąc nie chcąc zna na pamięć.

Btw. a co chcielibyście na własnych weselach usłyszeć?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 13:33
Co do mieszania gatunków muzycznych z rapem to;
Cytuj:
Bo nawet i jazz może z tym zmieszać się
A po za tym i blues i deathmetal i wszystko co przyjdzie ci na myśl byle nie disco

:rotfl:

co do mnie, to słucham po za rapem rocka typu red hot chili peppers,

Cytuj:
Btw. a co chcielibyście na własnych weselach usłyszeć?

chyba nie będę miał wyboru i trzeba będzie się bawić przy disko polo...

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 13:39
Niech każdy słucha tego co lubi. Mi podchodzi (poza rapem) jazz, blues, reggae, ragga, ska, gospel,funk - i mógłbym twierdzić,że osoba słuchająca "tylko" dwóch gatunków jest ograniczona. Ale to byłoby krzywdzące, czyż nie ?

Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej - Józef Stalin

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 13:45
przede wszystkim trzeba rozróżnić ludzi traktujących muzykę tylko jako rozrywkę i tych, którym sprawia ona autentyczną przyjemność. ci pierwsi słuchają tego co im w ucho wpada i niczego więcej, bo im to niepotrzebne. ci drudzy szperają, szukają nowych brzmień itp. jarają się odkrywaniem muzyki, interesują ich rzeczy typu skąd ten sampel, wzajemne oddziaływanie gatunków itp.v

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: Sobota, 27 Marca 2010, 13:45
bartkos87 napisał(a):
rkn napisał(a):

Dlaczego? Też muzyka.

Mam ziomka w swoim wieku, 23 lata ma, i słucha klasycznej. Jest mu z tym dobrze i nie ma zamiaru się przerzucać.

bo niektórzy ludzie, którzy słuchają muzyki klasycznej nie są w stanie słuchac innego rodzaju muzyki bo różnica miedzy jazzem/rockiem/bluesem/rapem jest dużo mniejsza niż różnica między muzyką klasyczną a np rapem, jeśli wiecie o co mi chodzi bo troche chaotycznie to tłumacze

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona