Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 15 Listopada 2019, 09:05

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Gary Moore nie żyje 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Gary Moore nie żyje
  Wysłano: Niedziela, 6 Lutego 2011, 21:49
onet.pl napisał(a):
Gitarzysta i wokalista, Gary Moore, zmarł rankiem, 6 lutego. Miał 58 lat. Informację o śmierci potwierdził obecny menedżer Thin Lizzy, Adam Parson.

Ciało muzyka znaleziono w pokoju hotelowym w Esteponie, w Hiszpanii, gdzie prawdopodobnie przebywał na wakacjach. Przyczyna śmierci zostanie ustalona po sekcji.

Gary Moore urodził się 4 kwietnia 1952 roku w Belfaście. Swoją karierę zaczął w wieku 16 lat jako gitarzysta grupy Skid Row, do której dołączył na prośbę wokalisty Phila Lynotta. Później, również za sprawą Lynotta, zastąpił odchodzącego gitarzystę grupy Thin Lizzy, Erica Bella.

Popularność zdobył w 1974 roku wraz z wydaniem płyty "Nightlife" z grupą Thin Lizzy. Jednak największe sukcesy osiągnął już poza zespołem, nagrywając i występując solo.

W swojej karierze Moore nagrał ponad 20 zróżnicowanych stylistycznie albumów, z których największym sukcesem okazał się "Still Got The Blues" z 1990 roku. W 2008 roku ukazał się jego ostatni album, zatytułowany "Bad for You Baby".
Jest twórcą takich niezapomnianych rockowych przebojów jak "Empty Rooms", "Parisienne Walkways" czy "Still Got the Blues (For You)".

Strasznie mi go szkoda. Stary nie był, kurwa coraz więcej twórców porządnej muzyki umiera w wieku zupełnie do tego niestosownym :???:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Gary Moore nie żyje
  Wysłano: Niedziela, 6 Lutego 2011, 22:32
Całkiem lubiłem tego gościa, a poznałem go po starych winylach i gdzieś nawet próbowałem go samplować. Szkoda na pewno, choć szczerze mówiąc nigdy nie przyciągnął mnie na dłużej, ale nie bez powodu miał duże rzesze fanów. Zresztą w takim wieku tym bardziej to przykre..

--
sprzedam problem winyle i kompakty oraz inne drogie płyty w tanich cenach
zapraszam do działu giełda winyl i giełda cd
data: 17 KWI 2019

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Post Re: Gary Moore nie żyje
  Wysłano: Niedziela, 6 Lutego 2011, 22:40
still got the blues wiadomo - ponadczasowy utwór

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm