Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 15 Grudnia 2019, 11:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Wkurza Was ignorancja muzyczna? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Wkurza Was ignorancja muzyczna?
  Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:04
i tak niestety nie starczy nam życia na przesłuchanie wszystkiego co by się chciało...

Widziałeś jedno osiedle? Widziałeś je wszystkie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:07
Zgadzam się w całej rozciągłości, Chojny. Kolejny taki przykład, który przychodzi mi do głowy, to ludzie piszący głównie o Tylerze jedzącym robaka. Skąd się tacy ludzie biorą :wall:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:12
haha tak myślałem, że ty tu wejdziesz i to przytoczysz. zaznaczę tylko, że jak wyszedł "goblin" to go ściągnąłem, sumiennie przesłuchałem i wypowiedziałem się co myślę na temat jego muzyki, kwestię jego "swagu" i "otoczki" odkładając na bok

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm
admin

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:30
poem sometimes napisał(a):
Zgadzam się w całej rozciągłości, Chojny. Kolejny taki przykład, który przychodzi mi do głowy, to ludzie piszący głównie o Tylerze jedzącym robaka. Skąd się tacy ludzie biorą :wall:

:bowdown:

Ja tam ani jednego albumu Steviego Wondera w życiu nie słyszałem. Przesłuchałem za to doskonale dyskografie Hype Williams, Seahawks, Bena Frosta, Sun Araw oraz Mater Suspiria Vision...... I co z tego ? :dunno: Wiem co Stevie ma do zaoferowania, nie ciągnie mnie za bardzo w tą stronę więc po co mam tracić czas na słuchanie takich rzeczy, skoro na przykład mam w kolejce odsłuchy nowych LP od Gang Gang Dance czy SBTRKT, i jestem niemal pewny, że przypadną mi one do gustu ?

Nie wkurwia mnie ignorancja czy lenistwo innych same w sobie, bo za oczywisty przyjmuję fakt że większość społeczeństwa jest głupsza ode mnie i bazuje na tym co inni im pod nos podłożą; wkurwia mnie jedynie to, że nie mogę za bardzo z nikim porozmawiać o muzyce oprócz pikseli internetu (choć z tym też problem widząc kondycję działów z inną muzyką tutaj na przykład).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:50
zin, ja tam wciąż czekam na Twoją recenzję "goblin'a".

mnie wkurza/ irytuje/ śmieszy/ wywołuje uśmiech politowania* ocenianie muzyki przez pryzmat tego, kto danej muzyki słucha.

przykładowo:

- artystę x propsują hipsterzy z kamertonu widełkowego, ergo chujnia, nie słyszałem.
- wykonawca y wydaje w anticonie, emopedał dla nerdów, ergo chujnia, nie słyszałem.
- raper z ma popowe single, dobrze się sprzedaje, nastolatki ubóstwiają, ergo chujnia, nie słyszałem.
- mc ź ma 5 fanów, nie miał recenzji na hiphopdx, ergo chujnia, nie słyszałem
- itd.
- itp.

klapki na uszach, brak własnego gustu i strach, że każde odtworzenie na lastfm trzeba będzie trzeba jakoś usprawiedliwić.

(* - niepotrzebne skreślić)

ps. oczywiście, przedstawiony mechanizm działa też w drugą stronę!

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 23:37
to, że ktoś nie zna klasyków to przyjmuję najwyżej ze smutkiem, ale akceptuje. całe pierdolenie o tym, że trzeba znać korzenie - nie. ja kocham muzykę, kocham rap, słucham, uczę się, ale jest to moja własna, prywatna miłość, której nikt podzielać nie ma obowiązku. inaczej to typa z kółka biologicznego może chuj trafiać, że nie ma z kim pogadać o koncentracji triglicerydów w osoczu krwi zwierząt w laktacji. elementarna wiedza ma w chuj definicji. tak samo odkrywanie gatunków - ktoś kto lubi rock, może odbierać jazz jako zupełnie inny świat i kosy mu w brzuch nie wsadzę za to, że nie trafia do niego estetyka innej muzyki. opinia muzyczna to też jest kwestia wiedzy i zresztą ślizgowe tematy też opiniotwórczymi fabrykami nie są, więc bez zbędnej napinki.

natomiast wkurwiający jest typ w bluzie Comy, który nauczył się nazwy 'hard rock' i uważa się za rockowca. albo, ogólnie, dyskredytowanie gatunków muzycznych jako całości. pamiętam jak nauczycielka w podstawówce z zatroskaną miną tłumaczyła mi 'Kamilku, hip hop to nie muzyka'. no ja pierdole. NIE ISTNIEJE coś takiego jak obiektywny wjazd na gatunek muzyczny, moim zdaniem. sprawa jest prosta - nie lubisz rapu to go nie słuchasz, a jak nie słuchasz to nie znasz. chyba, że jesteś krytykiem muzycznym i zgarniasz za to siano, ale wtedy z pewnością nie dojdziesz do tak idiotycznych wniosków, że cały gatunek muzyczny nadaje się do śmietnika. to co Chojny napisał też, ale jeżeli chodzi o sam image to nie dotyka mnie to aż tak - bardziej ocena bazujaca na tym ile sprzedał, ilości fanów czy wartościach niemuzycznych. coś jeszcze znajdę, bo często się wkurwiam ogólnie, ale na debilizm i ignorancję a nie na czyjąś nieznajomość muzyki

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 23:51
ignorancja muzyczna jest mnie w stanie zdenerwowac jesli chodzi o osoby, ktore sluchaja jednego gatunku twierdzac, ze inne sa chujowe. wkurwia mnie stereotypowe myslenie typu "elektronika to techno". natomiast jesli chodzi o klasyki, korzenie, to sam takich rzeczy przesluchalem naprawde niewiele, bo po prostu mnie do nich nie ciagnie. pierwsza z brzegu opcja, jaka przychodzi mi na mysl, to Joy Division - Interpol. ten drugi kocham, ale probowalem juz nie raz przesluchac cos od Iana i chlopakow i nie bylem w stanie. wychodze z zalozenia, ze nie ma sensu sie katowac czyms, czym kiedys sie bede mogl ewentualnie pochwalic i powywyzszac "no kurwa, przesluchalem to i to, jestem zajebiscie osluchany, wiec czysc mi buty, bo sie chuja znasz". zdrowe podejscie do tematu muzyki dla poniekad pasjonata (za jakiego uwazam np. siebie) to najlepsza rzecz, jaka moze byc.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 01:01
^ podejście dobre, ale możliwe też, że od dupy strony za tą klasykę się bierzesz. jak interpol to może chameleons? wielokrotnie tak miałem, że musiałem jakąś stylistykę itp. ugryźć z innej strony, żeby na końcu objawiła mi się zajebistość kanonu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 09:20
Wkurza mnie tylko jak ktoś zgrywa filozofa, a nie ma pojęcia nawet o gatunku muzyki, którego słucha.
O muzyce mogę porozmawiać z jednym kumplem, który jest metalem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 10:31
^^ yep, yep, zauważyłem, że właśnie słuchacze rapu są jednym z najbardziej hermetycznych środowisk, owszem są wyjątki od reguły i nie tak ich mało, ale i tak największy odsetek jest tych zamkniętych

ogólnie to zauważyłem taką tendencję, że metal powie ci, że rap to gówno łeblełeble itp itd, podobnie słuchacz rapu będzie szerokim łukiem omijał metal, bo to jakieś darcie ryja, ale tu trzeba korzeni szukać w środowisku i samym wychowaniu przez rodziców (bądź co bądź to oni mieli największy wpływ na początki), ja miałem to szczęście, że kręciłem się w różnych środowiskach od jazzu/funku/rocka przez rap aż do metalu i nowych brzmień i jest to najlepsza rzecz jaka mogła mi się trafić, bo dyskredytacja czegoś czegokolwiek z góry jest głupotą, jako że wszędzie trafi się jakaś perełka

klasyki klasykami pewne z nich znać trzeba, czy to jeden najbardziej reprezentatywny kawałek od danego wykonawcy czy to jakąś płytę, by wiedzieć czy dalej w to brnąć czy rzucić to w pizdu, wiadomo nic na siłę

zinnn, ale czego się spodziewasz po kondycji tego działu skoro to forum o hh? ja bardzo często tutaj wpadam i sprawdzam niemal wszystko z działu elektroniki, ale rzadko kiedy wypowiadam się z racji tego, że nie znam się dopiero poznaję i hujowo by było pierdolnąć jakąś głupotę, albo po prostu płyta wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie ma dalszej dyskusji z kimkolwiek i minie jakiś czas zanim odłożę ją na bok i coś powiem... sądzę, że sporo innych osób też tak ma wg mnie dział trzyma się całkiem nieźle, aby tylko pojawiały się nowe rzeczy na bierząco

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 15:16
Mnie w sumie najbardziej frustruje moment, w którym ktoś wysuwa mi któregoś z będących na topie wykonawców i próbuje wmówić jaki to wspaniały muzyk z niego. Na pytanie czy zdaję sobie sprawę z tego, że jego muzyka to tylko powielony po raz setny schemat i takiej muzyki jest pełno słyszę zazwyczaj odpowiedź, że innej muzyki nie słucha i ma to w dupie. Słuchasz, lubisz, ok. Ale nie wmawiaj mi, że to jest jakieś zajebiste i wyjątkowe.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 17:22
Staram się ciągle nadrabiać stracony czas i zapoznaję się z klasykami, czy to popu, rocka, czy kurwa disco polo. Chcę by w dyskusjach z ludźmi, którzy niekoniecznie słuchają rapu mieć pole manewru. Wiedzę, na tyle dużą by móc rozmawiać z nimi jak z ludźmi, a nie przytakiwać tylko by nikogo nie urazić. Oczywiście, denerwuje mnie ignorancja niektórych ludzi w moim otoczeniu, którzy twierdzą, że dajmy na to po za Metallicą nie ma żadnej innej muzyki.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 2 Lipca 2011, 11:16
qb's finest napisał(a):
ignorancja muzyczna jest mnie w stanie zdenerwowac jesli chodzi o osoby, ktore sluchaja jednego gatunku twierdzac, ze inne sa chujowe. wkurwia mnie stereotypowe myslenie typu "elektronika to techno". natomiast jesli chodzi o klasyki, korzenie, to sam takich rzeczy przesluchalem naprawde niewiele, bo po prostu mnie do nich nie ciagnie. pierwsza z brzegu opcja, jaka przychodzi mi na mysl, to Joy Division - Interpol. ten drugi kocham, ale probowalem juz nie raz przesluchac cos od Iana i chlopakow i nie bylem w stanie. wychodze z zalozenia, ze nie ma sensu sie katowac czyms, czym kiedys sie bede mogl ewentualnie pochwalic i powywyzszac "no kurwa, przesluchalem to i to, jestem zajebiscie osluchany, wiec czysc mi buty, bo sie chuja znasz". zdrowe podejscie do tematu muzyki dla poniekad pasjonata (za jakiego uwazam np. siebie) to najlepsza rzecz, jaka moze byc.

Mam podobne zdanie. Dobrze jest mieć chociaż zarys, podstawy odnośnie całej muzyki, w tym gatunków, których nie słuchamy na co dzień, ale znanie wszystkich klasyków i nowości ze wszystkiego, żeby znać mija się z celem. Ważne jest zdrowe podejście, otwarta głowa.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 4 Lipca 2011, 10:25
http://www.youtube.com/watch?v=GhvCGRFN ... e=youtu.be

no jak poczytam komenty typu jak na dole to mi slabo
bo robert ROBI MEGA MUZE I CIE NIE STAC NA NITKE Z JEGO KOSZULKI I NIC NIE OSIAGNALES I NIE MASZ PRAWA GO KRYTYKOWAC BO JEST SUPER

a tak to zalezy od towarzystwa, mam szczescie ze mam ludzi z ktorymi moge porozmawiac o rapach, o dub techno, o dronach czy o postmetalu
z jednej strony caly czas spotykam ludzi z gadka ze ostry to bog rapu i w ogole coma i strachy na lachy takze tego, ale z drugiej strony przynajmniej mam z kogo podrzec łacha, no i taka prawda ze ludzie sa rozni a wieksza czesc jest zjebana, i dobrze <EZOTERYCZNY>

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Lipca 2011, 11:03
Oenes1 napisał(a):
Wkurza mnie tylko jak ktoś zgrywa filozofa, a nie ma pojęcia nawet o gatunku muzyki, którego słucha.
O muzyce mogę porozmawiać z jednym kumplem, który jest metalem.

Mam tak samo i to mnie najbardziej irytuje, wypowiadają tylko oklepane schematy, cała elektronika to techno chodź pewnie większość z nich nie słyszała nigdy techno, a rap to tylko ostr i może jeszcze ktoś. Właśnie w sprawie rapu trudno się wypowiadać nie znając w ogóle korzeni, bo ja np największą frajdę czerpię gdy słyszę płytę która tętni zajawką na tą kulturę. Jedyną ignorancję jaką posiadam to disco polo, dla mnie ta muzyka jest po prostu żenująca.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Lipca 2011, 11:07
Większość gustów jest kreaowana przez rmf maxxx czy vive, więc temat muzyki w rozmowie zawsze urywam bo nie chce się wkurwiać. Mam jednego kumpla, z którym mogę zajebiście o muzyce pogadać i to mi styka. Mi to zwisa co kto słucha, dla jednej osoby muzyka to może być mało znaczący dodatek, a dla kogoś miłość bez której nie może się obejść.
Mam jednego dobrego ziomka, którego ignoracja mnie rozpierdala. Zawsze jak pijemy mówi mi, że rap się skończył, że nie ma duszy itp. A nie słucha zagranicznego rapu, nie zna klasyków nie śledzi co się dzieje na scenie muzycznej, i jego playlista ogranicza się przeważnie do 5 zespołów/raperów: eldo, ostr, paktofonika, k44 i wena. Zawsze jak z nim gadam po kilku piwkach to niezły mam ubaw z jego poglądów, ale cóż nie zmienisz człowieka.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Lipca 2011, 23:53
Ja przejdę od razu do rapu, bo zauważyłem postęp u moich znajomych w tej kwestii. Od czasu do czasu przeglądam te konta moich znajomych na facebooku w celu sprawdzenia, czego słuchają i naprawdę często jestem zdumiony, patrząc na to, co mają w ulubionych. U jednego ziomka, którą swoją przygodę z rapem zaczynał chodząc z 50centem na tapecie w telefonie, potem będąc sajkofanem Ostego, no i w sumie nadal nim jest, ale gdy niedawno spojrzałem na jego fejsbuka, to widziałem Atmosphere czy Cunninlynguists i to zanim pojawiła się informacja, że organizowana będzie Hip Hop Arena, na której zresztą go widziałem. W ulubionych miał też np J Dille, Rasmentalism, Tetrisa i Madliba. U innego widziałem Dinal. U jeszcze paru innych oprócz tych polskich, które już wymieniłem to Wena, Brudne Serca, Afront, Zeus albo A Tribe Called Quest. I są to przeważnie ludzie, którzy pare lat temu poza rockowymi klasykami i tym, co Viva i radio im serwowało nie mieli nic innego w uszach, serio. Także plus.

Cytuj:
ignorancja muzyczna jest mnie w stanie zdenerwowac jesli chodzi o osoby, ktore sluchaja jednego gatunku twierdzac, ze inne sa chujowe.

Podbijam.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Lipca 2011, 21:51
Nie wkurza mnie nieznajomość jakichś klasycznych płyt bo sam większości nie znam (tzn. to, że ja ich nie znam trochę mnie jednak denerwuje, innym odpuszczam :)). Wkurza mnie wypowiadanie się na temat, na który się nie ma pojęcia, ale to akurat odnosi się nie tylko do muzyki. No i trochę DZIWIĄ mnie ludzie, którzy mają ponad 20 lat i słuchają 10 zespołów na krzyż, ale póki nie strugają muzycznych mędrców to niech im będzie.
A tak to raczej nie mam znajomych, dla których muzyka=viva, więc jest ok.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 7 Lipca 2011, 23:00
no w ogole to jest tak ze troche wspolczuje znajomych co sie jaraja hitami z vivy czy cos, bo to mocno o nich swiadczy

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Lipca 2011, 07:46
Ja jestem ignorantem ale tlyko jeśli chodzi o muzykę gitarową, nienawidzę tej kultury (koszulki nirvana, dlugie wlosy, kozie bródki, plecaki kostki, naszywki i inne chujstwo), nie pojmuję i nawet nie chcę się w nią zagłębiać :nonono:
Cytuj:
Ja przejdę od razu do rapu, bo zauważyłem postęp u moich znajomych w tej kwestii. Od czasu do czasu przeglądam te konta moich znajomych na facebooku w celu sprawdzenia, czego słuchają i naprawdę często jestem zdumiony, patrząc na to, co mają w ulubionych.

Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia, fakt, rap jest bardzo popularny, ale większość słucha pezeta małolata, gurala, ryśka czasami, ostrego, uszatego, no, ogólnie dział rapu który możemy nazwać rodzimym mejnstrimem. Who the fuck is dilla?

Obrazek

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona