Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 6 Grudnia 2019, 21:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Wkurza Was ignorancja muzyczna? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Wkurza Was ignorancja muzyczna?
  Wysłano: Niedziela, 10 Lipca 2011, 08:27
Koszulki Nirvany to nie kultura.
Tak samo można powiedzieć, że wszyscy hiphopowcy w za dużych ciuchach są łysi, mają łańcuchy i chodzą w koszulkach Eminema.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 10 Lipca 2011, 08:50
Przeciez mowię, że jestem ignorantem :lol:

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Lipca 2011, 10:54
NAjgorsze jak ktoś nie zna twórczości danego artysty ,a mówi i się wykłóca wręcz ,bo i takich typków widywałem,że ten to chujowy idź sobie słuchaj tego i tamtego.. Albo nawet niedawno rozmawiałem z ziomkiem który ma ponad 30 lat i mi mówi że jak był młodszy to słuchał Kalibra44 ,Peji i Nagłego Ataku spawacza i po chwili mówi: Szkoda że już Peja nie nagrywa ze swoim zespołem, a ja się pytam jakim? a on: no ze spawaczami ,ja mu tłumaczę ,że jak mi wiadomo oni mieli tylko jeden kawałek nagrany razem , diss na Liroya a ten się kłóci : Przecież Peja to był członek spawaczy itd itp nie szło mu w ogóle przetłumaczyć więc dałem sobie spokój ,tym bardziej ,że zasłaniał się ciągle zdaniem ile ty miałeś wtedy lat?? co ty możesz wiedzieć :lol: .

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 10 Sierpnia 2011, 06:13
noo ale jeśli chodzi ogółu ludzi na rap, to to sie raczej nie zmieni ;) Ale tak czy inaczej wkurza nas ignorancja muzyczna :D

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 11 Października 2011, 21:40
Ignorancja (nie tylko muzyczna) jest ogólnie chyba jedną z najbardziej nielubianych przeze mnie cech ludzkich.Ale skoro juz przy muzyce jesteśmy, to szczerze pisząc, mi dużo bardziej działają na nerwy goście, którzy wpychają sobie w czaszkę (często na siłę) dyskografie klasycznych zespołów, celem pózniejszego, tzw."och, ach", czyli patrzcie jaki ja jestem osłuchany.Buractwo po prostu.Ogólnie zawsze mnie śmieszyła rola krytyków muzycznych( i nie tylko muzycznych).Lwia część z nich, to goście, którzy w jakims tam stopniu pewnie eksperymentowali z daną dziedziną, a że skille mizerne, to odpuścili.Potem mamy kwiatki pokroju recenzji Polyrythm Addicts w pewnym znanym magazynie hiphopowym.Recenzent najwyrazniej miał zły dzień, co postanowaił sobie odbić na ekipie PA w opiniotwórczym magazynie, przez co zniechęcił mnie (i pewnie rzesze innych czytelników) do zaznajamiania się z owym wydawnictwem.Na jego nieszczęście, po pewnym czasie, miałem przyjemność stestować ten materiał.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Października 2011, 22:03
mi kiedyś gościu - "szanowana gwiazda rapu" w swoim miasteczku na pytanie o Rakima , odpowiedział że częściej słucha Paktofoniki niż jego solówek

Spoiler:

także tego ...

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Grudnia 2011, 18:08
beka z Rahima

Cytuj:
Ale skoro juz przy muzyce jesteśmy, to szczerze pisząc, mi dużo bardziej działają na nerwy goście, którzy wpychają sobie w czaszkę (często na siłę) dyskografie klasycznych zespołów, celem pózniejszego, tzw."och, ach", czyli patrzcie jaki ja jestem osłuchany.Buractwo po prostu.

W sedno trafiles, nienawidze

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 6 Kwietnia 2012, 09:01
Skoro was to wkurza, to uświadamiajcie swoich znajomych. Nie sądzę, że sami z siebie zaczęliście słuchać wszystkich "ambitniejszych" zespołów. Ktoś na pewno pomógł wam się osłuchać, podsunął coś świeżego, więc trochę wyrozumiałości.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Piątek, 6 Kwietnia 2012, 17:59
Patrząc po Twoim koncie na last.fm to faktycznie mogłeś dostać od kogoś listę zespołów, które każdy studęcki inteligęt znać powinien. Tylko jaki to ma sens?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 6 Kwietnia 2012, 23:12
Dzikakość napisał(a):
Skoro was to wkurza, to uświadamiajcie swoich znajomych. Nie sądzę, że sami z siebie zaczęliście słuchać wszystkich "ambitniejszych" zespołów. Ktoś na pewno pomógł wam się osłuchać, podsunął coś świeżego, więc trochę wyrozumiałości.

Beka od 1410 z krucjat w celu uświadamiania znajomych, w dobie lastfm, soundcloudów i forów naprawde gdyby komuś ze znajomych zależało to by poszukał.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 18:33
Mnie wkurwia jak pytam się kogoś czego słucha, ta osoba ambitnie odpowiada że wszystkiego, a gdy brnę w temat dalej pytając np. o jazz, to idzie "a coś tam słyszałam, nie pamiętam tytułu" i po dłuższej rozmowie okazuje się, że to "wszystko" to jakiś rock, popy z vivy, POLSKI rap [najczęściej same single] i polskie ragga-rapy, nazywane nie wiadomo czemu "reggae". Rzeczywiście wszystko :damn:

Niejedna taka sytuacja była, mam jakoś pecha do ludzi chociaż podstawowo ogarniętych muzycznie :roll:

Moje chujowe rankingi
OSTR x Miles Davis - EP: TEMAT
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 18:55
niby mnie wkurwia bo jak mi znajomy tłumaczy, że skrillex to najlepszy Dubstep i kurwa huj bo on tak mówi, a ja sie pytam co on słyszał to w sumie wychodzi że gówno słyszał. Ale tak naprawde to mam wyjebane, pośmieje się troche i odbijam od tematu.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 19:32
.....

Ostatnio edytowano Wtorek, 11 Czerwca 2019, 14:07 przez Sidd aka AlbatrBoss, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 19:44
Ja mam bekę z krucjat na rzecz walki z ignorancją. Zwłaszcza, że najczęściej prowadzą ją ziomeczki od Radjohed i De Kukz, którzy mają poważne braki w nauce języków, a jeśli chodzi o muzykę, to sami nie znają nic ponadto co każe im znać porcys, technem nazywają muzykę, która nim nie jest, krzyczą, że bez "prawdziwych" instrumentów to nie muzyka, i bez tekstu też, bo nie ma przekazu. Miles Davis to dno muzyczne widać, i Monk też. Po dołączeniu do last.fm pierwsza grupa dom której się "zapisują" to I hate hip -hop. Reasumując to często ci, którym przeszkadzają takie rzeczy sami są ograniczeni.

Ps
True fani Metaliki i Systemu też beka. Nie wolno Ci słuchać tylko Lonely Day zanim nie wysłuchasz kilkunastu innych tracków z płyty. Hyhy

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 20:50
marcinmsz napisał(a):
Mnie wkurwia jak pytam się kogoś czego słucha, ta osoba ambitnie odpowiada że wszystkiego, a gdy brnę w temat dalej pytając np. o jazz, to idzie "a coś tam słyszałam, nie pamiętam tytułu" i po dłuższej rozmowie okazuje się, że to "wszystko" to jakiś rock, popy z vivy, POLSKI rap [najczęściej same single] i polskie ragga-rapy, nazywane nie wiadomo czemu "reggae". Rzeczywiście wszystko :damn:

Niejedna taka sytuacja była, mam jakoś pecha do ludzi chociaż podstawowo ogarniętych muzycznie :roll:

Co to są ragga-rapy?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 21:32
@Up Głównie Grubson, NDK, Junior Stress, Bas Tajpan i te klimaty. Czyli teoretycznie raggamuffin, ale słychać dużo konwencji rapowej. Ten drugi człon dodałem przyśmiewczo głównie z myślą o grubsonie, którego ludzie pytają "Czy gra hip-hop, rap, reggae, dancehall czy jazz"

Moje chujowe rankingi
OSTR x Miles Davis - EP: TEMAT
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2012, 22:10
Chojny napisał(a):
mnie wkurwia inny typ ignorancji - ocenianie artystów przez pryzmat ich zachowania, imidżu, a w minimalnym stopniu przez pryzmat samej muzyki. wchodzę w temat o openerze i czytam, że pedał prince wystąpi to chujowo. o dyskografii michaela jacksona się rzadko z kim pogada, bo jego dziwne zachowania przed śmiercią przysłoniły dyskografię. bruno mars - jego oczywiście nie stawiam na równi ze wcześniej wymienionymi, ale tutaj też wielu nie umie zdrowo ocenić jego umiejętności, wolą skomentować wygląd. kanye westa też jakieś tam forumowe kółko różańcowe skreśliło po tym jak pokazał kutasa w internecie. oczywiście ten problem nie dotyka tylko forum, nie ogarniam tego

Sorry za odkop, ale właśnie sobie teraz pomyślałem, że gdyby najwięksi artyści (nie tylko muzyki) sprzed minimum stu lat mieli dostęp do nowoczesnej technologii (i gdyby istnieli wtedy paparazzi w obecnej formie), to odpały takiego Kanye'ego Westa nie byłyby kontrowersyjne nawet w najmniejszym stopniu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Kwietnia 2012, 20:18
Tak sobie przeczytałem posty, bo swoją drogą bardzo ciekawy temat. Czy jestem muzycznym ignorantem? Dobre pytanie, bo jestem bardzo hermetyczny. W zasadzie słucham tylko i wyłącznie polskiego rapu. Rzadko nachodzi mnie tzw. chcica na posłuchanie czegoś innego. Ale to nie jest kwestia jakiejś ignorancji, tylko raczej świadomego wyboru. Jak słusznie wyżej zauważyliście- nie wystarczy nam w życiu czasu na przesłuchanie wszystkiego, więc skupiam się na tym, w co chce się w jakiś śmieszny sposób zagłębić. Śmieszny, bo podobnie jak część z was- nie znam wielu klasyków i to w moich oczach też nie jest ignorancją, bo każdy ma prawo się jarać tym, czym chce i wcale nie musi zaczynać słuchania wykonawczy czy gatunku od korzeni.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Kwietnia 2012, 20:36
Może trochę zboczę z tematu, ale nie ogarniam ludzi którzy nie słuchają niczego.
Się zastanawiam nad tym pod tym względem, że chodząc po mieście, siedząc w domu, cokolwiek, ZAWSZE "odtwarzam" sobie w glowie jakąś muzykę, więc ciekawi mnie o czym oni myślą :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Kwietnia 2012, 21:02
Juby napisał(a):
Czy jestem muzycznym ignorantem? Dobre pytanie, bo jestem bardzo hermetyczny. W zasadzie słucham tylko i wyłącznie polskiego rapu. Rzadko nachodzi mnie tzw. chcica na posłuchanie czegoś innego. Ale to nie jest kwestia jakiejś ignorancji, tylko raczej świadomego wyboru.

O ile się nie mylę to właśnie jest ignorancja. Wg mnie i tak z czasem zaczniesz otwierać się na nowe rzeczy, w mniejszym lub większym stopniu. Wydaję mi się, że mało kto da radę słuchać np. samego polskiego rapu przez 10 lat, nawet taki Kabaan coś tam zaczął słuchać z USA. Jeśli muzykę dawkujemy sobie w naprawdę sporych ilościach to chyba rodzi się znużenie, gdy słuchamy ciągle podobnych rzeczy. Potrzebujemy odskoczni i silą rzeczy poszerzamy horyzonty, dojrzewamy do nowych gatunków.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona