Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 12 Grudnia 2019, 19:52

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
To jest artysta, jemu wolno? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post To jest artysta, jemu wolno?
  Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2013, 22:24
kiedyś była taka dyskusja na slg w związku z chrisem brownem, big punem, dzisiaj miałem wymianę zdań na temat r. kelly'ego z jednym z czytelników soulbowla i w sumie zaciekawiła mnie ta kontrowersyjna tematyka. a konkretnie jakie wy macie zdanie

jak podchodzicie do muzyki artystów, którzy na koncie mają karygodne wybryki?
czy np sprawa r.kelly'ego jest dla Was podstawą, by kompletnie skreślić go jako artystę pomimo olbrzymiego wkładu w r&b lat dziewięćdziesiątych?
czy może kwestia bicia kobiet przez boba marleya jest sprawą błahą w obliczu absolutnych standardów reggae jego autorstwa?
jesteście w stanie kompletnie oddzielić życie prywatne/osobę artysty od tego jaką muzykę tworzył?
czy istnieje granica pomiędzy wybaczalnymi dewiacjami muzyków, a czymś co zdecydowanie już przejść nie może?
co byście zrobili, jakby nagle okazało się, że wasz ulubiony artysta jest gwałcicielem/damskim bokserem/przespał się z nieletnią/nieletnim?

liczę na ciekawą dyskusję, najlepiej z interesującymi przykładami

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Post Re: To jest artysta, jemu wolno?
  Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2013, 22:25
hst jest skreślony

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2013, 22:27
a co zrobił?

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2013, 22:27
Chojny napisał(a):
jesteście w stanie kompletnie oddzielić życie prywatne/osobę artysty od tego jaką muzykę tworzył?

Ja tak, więc nie ma dla mnie czegoś takiego jak "To jest artysta, jemu wolno"

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2013, 22:31
Chojny napisał(a):
a co zrobił?

na psach zrobił szpagat

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 26 Lutego 2013, 10:03
Chojny napisał(a):
czy może kwestia bicia kobiet przez boba marleya jest sprawą błahą w obliczu absolutnych standardów reggae jego autorstwa?

źródło?

To wszystko przeciw komercyjnym hitom, w które sam nie mogę wierzyć - Zodiak

Ludacris feat Justin Bieber - "I Do It For Hip Hop"

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 26 Lutego 2013, 10:26
Chojny napisał(a):

Nie bardzo rozumiem co ma jedno do drugiego. Słuchasz sobie muzyki jakiegoś wykonawcy X, jarasz się, ktoś robi kawał naprawdę dobrej roboty, no i nagle okazuje się że zostaje on oskarżony o zabójstwo/gwałt itp. No i co w związku z tym, przestajesz słuchać muzyki i mówisz "chujowa, bo on kogoś zgwałcił"? Raczej postrzegam to w dwóch osobnych kategoriach muzyka (bądź jakakolwiek inna działalność) / artysta (człowiek). Nie sądzę, żeby prywatne sprawy, przestępstwa czy inne naruszenie prawa, jakkolwiek mogło oddziaływać na postrzeganie tego co do tej pory zrobił, o ile oczywiście owe dokonanie nie wynika z łamania prawa (vide kradzione bity, doping w sporcie etc.).

Samo postrzeganie przeze mnie artysty na pewno w jakimś stopniu się zmienia, ktoś wydaje się zajebistym ziomkiem, podchodzisz po koncercie zbijasz piątkę, wypijesz z nim browara, no ale pewnie już z wiedzą, że ma na koncie jakiś gwałt nie robiłabym tego, gdyż miałabym jakąś niechęć do niego jako do człowieka.

Albo w sumie rozumiem trochę z czego wynika pytania, bo u nas często jedna kwestia nakłada się na drugą. Taki Magik przez wszystkich potrzegany jest jako bohater bo popełnił samobójstwo (wiem, że to nie przestępstwo, ale tak mi się nasunęło), podobnie Chada, który pewnie bez swoich wyroków na koncie byłby zwykłym szarym raperem, a tak jest uciemiężonym człowiekiem, któremu los rzuca kłody pod nogi a przecież robi taką zajebistą muzę :roll:

Dobrym przykładem spoza muzyki jest chociażby ostatnia afera z Pistoriusem, podziwiałam jego talent i osiagnięcia jeszcze przed olimpiadą, na Igrzyskach kibicowałam mu żeby osiągnął jeszcze więcej, generalnie jak dla mnie super sportowiec. Po tym co się stalo ostatnio - cóż, przestępstwa jakich wielu, jak go zamkną płakać nie będę bo sobie na to zasłużył, ale nadal podziwiam jego osiągnięcia i pewnie gdyby wystartował jeszcze w jakiś zawodach (do czego raczej nie dojdzie) to dalej bym mu kibicowała, bo jako sportowiec reprezentuje naprawdę wysoką klasę (nie chodzi o same wyniki, ale o całokształt, zaangażowanie w sport, motywację).

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]