Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 10 Grudnia 2019, 09:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Albumy o których nikt nie założy tematu na slizg.eu [2013] 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Albumy o których nikt nie założy tematu na slizg.eu [2013]
  Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 14:27
Obrazek

Pomysł tak jakby zaczerpnięty z działu wyżej.
Płyty, które są warte polecenia, ale nie chce Ci się o nich z takich czy innych powodów zakładać tematu.
Rok się kończy, masę płyt się przegapiło, temat może przydać się do odrabiania zaległości albo wyrobienia sobie zdania o roku w muzyce przez słuchających rapsów/klasyki rocka. Okładka, kilka zdań na temat, link do najciekawszych piosenek/klipów jeżeli ładne.
Zapraszam do zabawy.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Post Re: Albumy o których nikt nie założy tematu na slizg.eu [2013]
  Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 15:03
lubie placki

Ostatnio edytowano środa, 5 Czerwca 2019, 19:06 przez mancipium, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 15:39
mancipium napisał(a):
na focie ta blondi to sky fereira?

tak

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 16:36
Pozwolę sobie zacząć.

James Holden - The Inheritors
Obrazek
Stanowisko odnośnie tego albumu nakreślałem już wielokrotnie na czaciku, ale powtórzę to raz jeszcze tu, tym razem dla szerszego grona odbiorców, a nuż trafi się osoba, która duchowo doceni największego wizjonera roku dwa tysiące trzynastego: według mnie to jest najbardziej ambitny, najintensywniej zaangażowany muzycznie, przede wszystkim najbardziej odważny album w tegorocznej elektronice i nie tylko. Przekrój przez naprawdę ogromne spektrum gatunkowe, stylistyczne, niesamowita podróż wgłąb świadomości artystycznej autora i kompendium tego, co nazywamy muzyką z całym jej dobrodziejstwem inwentarza; pomyśl o swoim ulubionym muzyku, a ja Ci napiszę, pod którym numerkiem na tej płycie James robi to samo i to z jeszcze wydajniejszym skutkiem. Piętnastoutworowa, momentami improwizowana, ale przy tym, co najważniejsze, bezpretensjonalna wariacja na temat krautrocka, ambientu, progresywnej elektroniki, free jazzu, IDMu, CZEGOKOLWIEK. Kand napisze, że wydmuszka, ja powiem The Inheritors i od razu jaramy gibonka.

Octo Octa - Between Two Selves
Obrazek
Deep house jest obecnie gatunkiem niebezpiecznym, wymagającym ogromnej, parkietowej percepcji - od nudnej piosenki do subtelnego bangera bardzo krótka droga. Michael na szczęście wie jak stąpać po tym grząskim gruncie i wciąż jest to bardziej druga niż pierwsza opcja, całość to sekwencja kilku utworów z wyraźnie zarysowanymi liniami melodycznymi i świetnie, nienachalnie potraktowanymi samplami wokalnymi. Buja wkurwę.

The Flaming Lips - Terror
Obrazek
Jeśli istnieje ktokolwiek, kto przespał ostatnie poczynania Flaming Lipsów i zabierając się za ten album oczekuje popowego perfekcjonizmu w kwestii kompozycji i aranżacji znanego z albumów wydanych w latach dziewięćdziesiątych, to niech sobie od razu odpuści, bo ta relacja jest z miejsca przegrana. Na Terror bowiem mamy do czynienia z kontynuacją drogi, jaką chłopaki obrali już jakiś czas temu (chociaż EP-ka Peace Sword PODOBNO dość mocno czerpie z The Soft Bulletin, ale nie słuchałem, więc nie mogę się pod tym podpisać). Zmasowane, transowo-krautrockowe brzmienie, mnogość studyjnych eksperymentów i, co dla nich typowe, upchane w to wszystko monstrualne pokłady lajtowości.

Prefab Sprout - Crimson/Red
Obrazek
2013 jest rokiem powrotów, tych mniej lub bardziej spektakularnych, jednak powrotów. Paddy, Martin i Wendy też się zdecydowali na taki krok, może nie do końca od strony formalnej, bo ostatni album przed Crimson/Red wydany został w 2009 roku, ale od strony jakościowej jak najbardziej. Początkowo miałem trochę ambiwalentne podejście, z każdym odsłuchem jednak niesamowite zdolności songwriterskie Paddy'ego dały o sobie znać i w konsekwencji doszedłem do wniosku, że opener jest najfajniejszym numerem Prefab Sprout od czasów Jordan: The Comeback. U Snipera pewnie jakieś top 10.

Function - Incubation
Obrazek
Podczas leaka byłem przekonany, że to ten porcysowy wynalazek z 2006 roku, ale ostatecznie wyszło chyba nawet fajniej. Miły hołd dla retro-technicznych wydawnictw.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 16:56
Illest napisał(a):
Prefab Sprout - Crimson/Red
Obrazek
2013 jest rokiem powrotów, tych mniej lub bardziej spektakularnych, jednak powrotów. Paddy, Martin i Wendy też się zdecydowali na taki krok, może nie do końca od strony formalnej, bo ostatni album przed Crimson/Red wydany został w 2009 roku, ale od strony jakościowej jak najbardziej. Początkowo miałem trochę ambiwalentne podejście, z każdym odsłuchem jednak niesamowite zdolności songwriterskie Paddy'ego dały o sobie znać i w konsekwencji doszedłem do wniosku, że opener jest najfajniejszym numerem Prefab Sprout od czasów Jordan: The Comeback. U Snipera pewnie jakieś top 10.
A skąd. Nawet nie słuchałem. Jeśli chodzi o Prefab Sprout, to jaram się dwoma numerami.

O płycie Sky Ferreiry nie warto wspominać chyba nawet w takim temacie jak ten.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 17:23
Sango - North
Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=HnaZUrms1t8
Nie samym future garagem człowiek żyje, do tego jeszcze przyjemny wokal spzrkt (eh te kurwa skróty), podobno ma być w przyszłym tygodniu w Warszawie.

Sepalcure - Make You
Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=QencgXA3B24
W trochę innym kierunku niż self-titled, mi lepiej podchodzi.

Detroit Swindle - Unfinished Business
Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=M-hg8-MFHaM
Jest hałs, jest przyjemny secik boilerowy. Kawałek akurat z singla ale EPka też nniczego sobie.

Ta-ku - Songs To Break Up To
Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=Dh4gxlA7Mb8
Dilla-influenced ale nie aż tak jak 50 Days For Dilla gdzie już w 1/4 nie chce się słuchać.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 17:52
Samuel Kerridge - A Fallen Empire
Obrazek
Słowo, które najlepiej opisuje ten album: ciężkość. Industrialne techno, próbujące jednak wymknąć się z ram, które nakłada sztywne jego pojęcie - skutecznie. Przez cały czas trwania albumu unosi się tajemniczy półmrok, czuć napięcie. Nie dominuje to jednak nad słuchaczem, zostaje przyjemny niedosyt, kawałki bez jednoznacznych zakończeń, które miałoby zwiastować koniec czegokolwiek. Wracam do kolejnych odsłuchów, jak pojebany.

Gunnar Haslam - Mimesiak
Obrazek
Debiut. Ponuro, psychodelicznie. Uczestniczymy w mistycznym, plemiennym rytuale. Tamburyn (Scheherazade!), bębny, eklektyczne przejścia, wokal. Każdy kawałek jest inny, Gunnar stworzył album hipnotyczny, który buduje nam przed oczami świat spowity czarnymi barwami.

Ostatnio edytowano Niedziela, 8 Grudnia 2013, 21:07 przez Flinston, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 17:55
no, Illest, dzięki za to czatowe przypominanie o Holdenie, bo zupełnie zniknął u mnie z racji premiery, która miała miejsce latem, a bezapelacyjnie The Inheritors szeroko rozumianym 'letniakiem' nie jest.

zbieram całość rozwaloną po niektórych gatunkowych tematach (i nie tylko):

Zeitgeber – Zeitgeber
Obrazek
Speedy J spotyka Luciego, albo odwrotnie, nie wiem. ten młodszy inspirował się weteranem od zawsze i nie spieprzył danej mu możliwości współpracy. na Zeitgeber jest wszystko czego szukasz w progresywnej elektronice: ambientowe tło, wyłaniające się glitche, powściągliwe i pierwotne techno z holenderskich dyskotek. masa eksperymentów i mało słuchaczy na last.fm - potrzebujesz jeszcze jakiejś zachęty?

400 ppm – Non Nocere
Obrazek
w zasadzie nie wiem co mam Ci o tym powiedzieć. że to moja ulubiona krótkogrająca, której nie uwzględnię w wyłonionym, prywatnym top tego roku? mamy tutaj do czynienia z muzyką fabryk przemysłowych, tak samo zimną i nieludzką jak przytwierdzone do ziemi kilkutonowe maszyny w tych pustych hangarach. schematyczność, konsekwencja i słodka monotonia słowami-kluczami.

Melt-Banana - Fetch
Obrazek
muzyczno-redakcyjny świat się zachwyca, a ja w Japonii hałasuję tylko z tym, Boredomsami i za babcię mam Togawę. czasem jeszcze homoseksualnie z the GazettE, wybaczcie.

Soap&Skin - Sugarbread (EP)
Obrazek
jedni lubią duże tyłki, inni do dziś w szoku z uwagi na obecność samanty na forum, a ja tasuję się dalej pod katharsis na smyczkach w super coverze sztampowego utworu Roberta Johnsona. Pray też wybitne. chciałbym żeby ten fragment trwał wiecznie, jest zaśpiewany wprost wybornie:
you came
and read the current and the gas
you closed the doors in our house - politely

Stanislav Tolkachev - Simple As A Miracle
Obrazek
dawno temu, bo w połowie '80 w mieście Detroit powstało techno, które miało ogromny wpływ na długowłosego mieszkańca tego kraju, co to teraz takie wielki przewroty są, ale Paul Walker nie żyje, wiadomo - panie świeć nad jego duszą.
wracając: z Dniepropetrowska jest jak coś i wydał tak proste (jak tytuł wskazuje), a tak przyjemne dźwięki, że aż wstyd się przy nich nie odprężać.

Gardland - Syndrome Syndrome
Obrazek
pisałem już sporo czasu temu, że to pełnoprawny debiut duetu z Australii, nad którym sporo spermy upuszczono po tegorocznym Unsoundzie. #niezalwave

Nils Frahm - Spaces
Obrazek
w zeszłym roku złamał palec (a jest to niezwykle ważna część ciała u gościa, który całą swoją muzykę tworzy na fortepianie) co zaowocowało średnią, mniej techniczną płytą jaką było Screws. teraz niebywale potężny powrót z koncertowymi wykonami znanych z poprzednich płyt utworów (niekiedy w innej aranżacji) oraz improwizacji koncertowych. pozycja obowiązkowa dla takich, co to lubią trochę relaksu przy czymś innym niż Eternia.

Omar Souleyman - Wenu Wenu
Obrazek
fenomen, który otworzy uszy na bliskowschodnie brzmienia, pozwoli zajrzeć i usłyszeć co kryje się za nazwą dabke albo zwyczajnie wsadzi Ci patyk w zęby żeby wymusić uśmiech jak stare nagrywki Venoma z czasów 834. ten syryjski weselny śpiewak jest niesamowitym zjawiskiem dlatego warto się zapoznać, a jako ciekawostkę dodam, iż od strony produkcyjnej łapska przykładał do tego sam Four Tet.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Ostatnio edytowano Niedziela, 8 Grudnia 2013, 19:36 przez kand, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 18:36
Illest napisał(a):
Paddy, Martin i Wendy też się zdecydowali na taki krok
:huh:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Grudnia 2013, 18:39
Wypadłem z obiegu. :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 09:03
.....

Ostatnio edytowano Piątek, 18 Sierpnia 2017, 11:31 przez mancipium, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 09:08
pozdrowionka

Ostatnio edytowano środa, 5 Czerwca 2019, 10:37 przez jaca, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 15:19
również propsuję temat.

i niech ktoś usunie mój temat o nowych warpaint, chciałbym tu wrzucić ich nowy numer z albumu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 18:27
dobra, teraz coś ode mnie

Girls Names - The New Life

Obrazek

Girls Names to zespół z Belfastu, zadebiutowali już w 2011 roku płytą Dead To Me, jednak od tego czasu ruszyli zupełnie inną, dużo bardziej mroczną ścieżką. The New Life to kozacki post-punkowy album nie dla lamusów. jest surowo, minimalistycznie, nostalgicznie i w ogóle. cud, miód i orzeszki, polecam każdemu kto jest fanem gatunku, zgarnęli któreś tam miejsce w podsumowaniu Drowned In Sound, ale można śmiało powiedizeć, że płyta przeszła prawie bez echa.

Makthaverskan - II

Obrazek

Szwedzka grupa, również post-punkowa, jednak grająca dużo 'przyjemniejszą' muzykę. jest dużo bardziej hałaśliwie niż w przypadku albumu opisanego przeze mnie powyżej. chwytliwe melodie, niewinne i naiwne teksty serwowane kobiecym głosem, całość tworzy interesującą mieszankę i również polecanko mocno

napisałbym jeszcze coś o Holograms i Iceage ale mi się nie chce xdxdxd, może innym razem

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 20:16
cu0 napisał(a):
Ta-ku - Songs To Break Up To
Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=Dh4gxlA7Mb8
Dilla-influenced ale nie aż tak jak 50 Days For Dilla gdzie już w 1/4 nie chce się słuchać.

viewtopic.php?f=25&t=39021 ola zakładała temat ;)

Banks - Fall Over EP
Całkiem przyjemna wokalistka, ostatnio znana ze wspólnej trasy koncertowej z The Weeknd.
do odsłuchu na spotify
https://play.spotify.com/album/2ank9CdDXrW2pDljadZIKe

Obrazek
instagram

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 20:32
Kurt Vile - Wakin on a Pretty Daze

Obrazek

dużo mniej zadymiona atmosfera od poprzedniego albumu, ale brzmienie dużo bardziej wykrystalizowane. pierwszy numer to do dzisiaj dla mnie promyk słońca skompresowany w formacie mp3. śliczny, błogi, rozpływający się w uszach folk. proste, otwarte teksty w pierwszej osobie, melodie oparte na paru akordach (choć jest przeróżnie: akustycznie, elektrycznie), jego kojący głos i chmurka na niebie, która nie bardziej przypomina pasącą się owieczkę niż watę cukrową to może nie recepta na szczęście, ale na siedemdziesiąt minut można o tym zapomnieć.

Alameda 3 - Późne Królestwo

Obrazek

projekt Ziołka, lidera Starej Rzeki, bardzo eklektyczny jak na jakiekolwiek standardy: spójne połączenie psychodelicznego rocka, krautrocka, folkowego brzmienia, z naleciałościami black metalu, do tego spoken wordowe sample, do tego bardzo wymagający tekstowo album zmagający się z głęboko metafizyczną tematyką - przyznam się, że ciężko cokolwiek powiedzieć.

Oneohtrix Point Never - R Plus Seven

Obrazek

jeżeli chodzi o cały nurt plunderphonics to nigdy nie przestanie mnie intrygować jak w wyniku procesu wycinania dźwięków z różnych niepowiązanych ze sobą źródeł mogą powstawać tak bliskie mi, pełne życia i duszy albumy jak Since I Left You. nie inaczej ma się sytuacja z projektem Lobtaina - bardzo świeże, oryginalne dzieło, nieprzewidywalne, finezyjne kompozycje, intrygujące, nostalgiczne brzmienie, syntetyczne tekstury, cortazarowski zlepek obrazów, impulsów, z którego pachnie życiem

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Grudnia 2013, 20:36
......

Ostatnio edytowano Sobota, 27 Lutego 2016, 18:56 przez illstreetblues, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 10 Grudnia 2013, 00:13
to Liquid Spirit jest piękne, nie słucham dużo tego typu muzyki. praktycznie to wcale, ale zajebisty album.
po skatowaniu tego albumu zrobię mały diggin' w celu wyszukania jeszcze kilku kwiatków w podobnym klimacie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 10 Grudnia 2013, 00:19
Obrazek
mój prywatny klasyk roku to we want groove grupy rock candy funk party. epic dawka instrumentalnego psychodelicznego funk-rocka + trochę afrobeatu. według mnie imo osobiście i zgodnie z moją opinią nic lepszego w tych klimatach nie wyszło od dawna
http://www.youtube.com/watch?v=S8KZd6jUnJo
http://youtu.be/L5CgdTtGv8o

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 10 Grudnia 2013, 12:18
Anna Calvi - One Breath

Obrazek

Piękny album, bardzo piękny, polecam. "Sing to me"= orgazm.

Vàli - Skogslandskap

Obrazek

Piękny folkowy album, bardzo piękny, polecam.

A Hawk and a Hacksaw - You Have Already Gone to the Other World

Obrazek

Bałkańskie granko na wysokim poziomie, jak dla mnie najlepszy album grupy.

Angela Gaber Trio - Opowieści z Ziemi

Obrazek

Momentami podobieństwo do Ivy Bittovej widoczne, ale to dobry album, można se odpłynąć.

Wardruna - Runaljod – Yggdrasil

Obrazek

Wikingowie we mgle, ciemność, mroczny klimat, bębny #Valhalla.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona