Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 26 Stycznia 2020, 09:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Wkurza Was ignorancja muzyczna? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Wkurza Was ignorancja muzyczna?
  Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 18:58
Jak w temacie (nie wiedziałem jak to nazwać). Macie tak, że trafia was przysłowiowy chuj jak gadacie z drugą osobą i okazuje się, że nie zna klasyków czy wykonawców, których po prostu wypadałoby kojarzyć? Wiadomo, że każdy lubi co innego, ale ostatnimi czasy spotkałem się z kilkoma osobami, które na maxa jarają się współczesnymi zespolikami, a nie kojarzą zupełnie korzeni czy jakkolwiek inaczej o tym powiedzieć.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Wkurza Was ignorancja muzyczna?
  Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 19:01
Nie wkurza mnie to, jak ktos bedzie chcial poznac korzenie to pewnie to zrobi. A jak mu wystarcza to czego slucha to spoko.

wchodzę na rokse, przeglądam opcje, wybieram dziwkę ; stringi i gorset

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 19:02
najbardziej mnei wkurza, jak ktoś uważa się za fana jakiegoś artysty, a gdy pytam o ulubione płyty, to wychodzi na to,, że taki delikwent zna tylko parę utworów, które gdzieś tam słyszał na jutubie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 19:03
paranoją byly wpisy na tablicy coke'a tegorocznego, to sie nazywa ignorancja

pantekilaz napisał(a):
Praca kolego, jest mocno przehypowana. Dillowanie, jaranie, chlanie i włóczęgostwo dzień w dzień, noc w noc #superżycie

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 19:47
naturalbornchiller napisał(a):

Co powypisywali?

Ja to jestem hipokrytą, bo wkurza mnie ignorancja muzyczna u innych, ale na przykład sam nie znam wielu klasyków hiphopowych ze względu na to, że nie interesuje mnie ówczesne brzmienie. Co prawda co jakiś czas sprawdzam, ale dosyć rzadko łapie mnie ta ciekawość.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 20:00
Nie, nie wkurza, bardziej mi żal takich ludzi, bo nie wiedzą ile dobrej muzyki tracą.

http://www.facebook.com/CygCyga

bmsvulgaris napisał(a):
"ktoś z slg", serio? Ktoś? Przeca to Cyga, skojarz.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 20:09
No mnie wkurza, że kumpel, którego ja "nauczyłem rapu". Pokazałem klasyki, podziemie etc (wcześniej słuchał Peji i Liroya), posłuchał trochę tego co mu podrzuciłem, powiedział, że spoko i zajarał się. Teraz niby siedzi w tym rapie, z tym, że sprawdza płyty przesłuchując jednokrotnie i wydaje opinie typu nowy Zeus jest chujowy, bity na Bonsonie chujowe, Sokół i Łona nie umieją nawijać jebać Ortegę, bo co to ma być? Oczywiście rozumiem, że komuś się może nie podobać, tylko imho powinien to jakoś uzasadnić albo przynajmniej wsłuchać się w płytę. Braki w klasyce ma straszne, a z drugiej strony zgrywa wielkiego mentora i wydaje opinie, że Patr00 to chujowy producent. (Dużo tego "chujowe", ale on tak dokładnie to ocenia). No i klasyczne zdanie fana rapu: "Jaki Ty kurwa jesteś głupi, że kupujesz płyty, przecież mozesz mieć za darmo". A no i polski rap > zagraniczny

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi, ale skumacie, wierzę. ;)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 20:21
Zdążyłem się przyzwyczaić :roll:

R.I.P. ŚLIZG.eu

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:03
Archie napisał(a):

Co powypisywali?

Ja to jestem hipokrytą, bo wkurza mnie ignorancja muzyczna u innych, ale na przykład sam nie znam wielu klasyków hiphopowych ze względu na to, że nie interesuje mnie ówczesne brzmienie. Co prawda co jakiś czas sprawdzam, ale dosyć rzadko łapie mnie ta ciekawość.

wpisy wygladaly cos jak "nie znam westa, chujowe". nienawidze takiego podejscia albo narzekania jesli chodzi o polskie festiwale itp.

pantekilaz napisał(a):
Praca kolego, jest mocno przehypowana. Dillowanie, jaranie, chlanie i włóczęgostwo dzień w dzień, noc w noc #superżycie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:09
Temat jest w dziale inna muzyka, więc domyślam się że nie chodzi o hip hop. Wkurza mnie to, że tak na prawdę to nie mam do kogo pyska otworzyć w sprawach muzyki, mam jednego koleżkę który dobrze kmini i jest w stanie docenić np. nowego Tobina czy Grails czy nawet jakiś ambient, cała reszta nie jest się w stanie merytorycznie wypowiedzieć, co najwyżej coś im się podoba a coś nie. Większość znajomych preferuje hip hop, czy jakieś tam dramenbejsy czy dubstepy, ale to też selektywnie, coś tam każdy słyszał.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:18
Spoiler:

wpisy wygladaly cos jak "nie znam westa, chujowe". nienawidze takiego podejscia albo narzekania jesli chodzi o polskie festiwale itp.

Spoiler:
niestety, bo nie wiem czy mając telewizor/internet/radio [niepotrzebne skreślić] można nie wiedzieć kim jest Kanye West tym bardziej, że to raper-celebryta

[edit] co do tematu, to się nie wkurzam o takie błahostki, grunt, że ja wiem co jest co i to mi starczy. Ponadto sam jestem ignorantem muzycznym, gdyż nie mam potrzeby sprawdzania np. Białego Albumu The Beatles, "bo to klasyk i trzeba przesłuchać i chuj"

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:20
A w sytuacjach z życia wziętych typu (historia z soboty): Gadam sobie ze znajomą i coś wspomniałem o Stevie Wonderze. Oczywiście skojarzyła szybko, że taki blondyn. Dużo jestem w stanie zrozumieć, ale nie wiedzieć kto to tak znana i ceniona w świecie muzyki postać?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:21
MicBar napisał(a):
Wiadomo, że każdy lubi co innego, ale ostatnimi czasy spotkałem się z kilkoma osobami, które na maxa jarają się współczesnymi zespolikami, a nie kojarzą zupełnie korzeni czy jakkolwiek inaczej o tym powiedzieć.

teraz to przecież norma i patrząc na takich ludzi ciągle mam w myślach scenę z wojny polsko ruskiej ("jakiej muzyki słuchasz?" "(...) no teledysków") albo w najlepszym przypadku będą udawać, że znają (dyskretnie przytakną albo powiedzą, że znają ale muszą posłuchać) życie mnie nauczyło, że nie ma co się wkurzać, bo i tak jak ktoś wdepnął w taki cement ignorancji to jak zaschnął to już go z niego nie wyciągniesz, najlepiej olać albo w ogóle nie poruszać takich tematów, muzyka której słucham jest tylko dla mnie, a więc ja się nią jaram sam, mam kilka osób, z którymi pogadać mogę i tylko z nimi trzymam takie kwestie... gorzej jest jak ktoś ci wierci dziurę w uszach swoją muzyką i przekonaniami co do niej, zwłaszcza jak to jest jakieś hujowe umcykumcyk a przy tym kompletnie ignoruje no nie wiem jamesa browna

Cytuj:
No i klasyczne zdanie fana rapu: "Jaki Ty kurwa jesteś głupi, że kupujesz płyty, przecież mozesz mieć za darmo".

Jose: nie tylko fan rapu ci tak powie :roll: dla młodych 16-25 jest głupotą kupowanie płyt, dla bardziej ogarniętych to swego rodzaju szpan/luksus i ogólnie doceniają jak ktoś kupuje coś dobrego, a dla 30-50 jest to norma i z nich nikt nie będzie podjarany kupnem płyty, bo tak po prostu powinno się robić

PS: wonder rozjebał :lol: , ale dziwisz się jak dla niektórych muzyka zaczyna się od koko dżambo, a to co było przed to jakieś nędzne smęty? wiem ciężko w takiej sytuacji sypnąć nawet żartem, taka niewiedza wkurwia, bo czuje się głupio w momentach i ludzie głupio na mnie patrzą jakbym ciężarnej powiedział "to kiedy termin aborcji?"

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Ostatnio edytowano Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:28 przez Nestorcwr, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:22
@Kapitan R.:
prowo to my później robiliśmy sami (zwłaszcza MicBar właśnie), tam ludzie poważnie mówili, wnioskując po ich muzyce na profilu facebookowym czy last.fm

a ignorancja jakoś mnie nie wkurwia, sam wielu rzeczy nie znam lub jestem w trakcie poznawania, rozumiem, że ktoś może się
nie interesować zbytnio muzyką i mieć generalnie w dupie klasyki, jego sprawa i strata

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:33
Już się przyzwyczaiłem, ale po części tak jak Archie też jestem hipokrytą. Wielu klasyków hip hopu nie znam i nie wiem czy kiedyś poznam. Tak samo ignorancją można nazwać stwierdzenia "jak ty możesz hip hopu słuchać, jakieś bzdety dla dzieciaków o jebaniu policji", oklepany pogląd ale zdarzyło mi się już kilka razy to usłyszeć.

Jeśli chodzi o elektronikę to wkurwia mnie typowa wypowiedź (pewnie wiele osób z forum by tak powiedziało) że wszystkie techno bum bum jest zjebane i chujowe a w życiu nie słyszeli utworu z gatunku techno. Sam pomimo tego, że już długo nie interesuję się nowościami i nie śledzę gatunków takich jak techno, trance, house to wkurwiam się na taką ignorancję. Z drugiej strony nawet jeśli komuś się nie podoba to nie musi wszędzie siać swojego jadu. Ja tam nie bluzgam na różnych forach jaki to pop jest spierdolony :D a i wymieniłbym wiele utworów, które lubię.
Najlepsze oczywiście wypowiedzi gdy ktoś usłyszy jakieś cboole czy inne kurestwa i zacznie bluzgać na "te całe techno".

No i tak samo jak JXL, ciężko znaleźć ludzi, z którymi można podyskutować o ambiencie, nu jazzie czy chociażby o drum and bassie (ostatnio jakiś internetowy znawca dnb mi napisał że Aphrodite - Twilight jest chujowe i nie wie jak można tego słuchać, no przecież można się jakiejś nerwicy nabawić o_O).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:34
Nestorcwr napisał(a):
Jose: nie tylko fan rapu ci tak powie :roll: dla młodych 16-25 jest głupotą kupowanie płyt, dla bardziej ogarniętych to swego rodzaju szpan/luksus i ogólnie doceniają jak ktoś kupuje coś dobrego, a dla 30-50 jest to norma i z nich nikt nie będzie podjarany kupnem płyty, bo tak po prostu powinno się robić

No, ja wiem. Sam nie mam jakiejś wielkiej kolekcji, bo kupuję płyty tak naprawdę od niedawna, ale nie mógłbym nazwać się fanem kogoś, nie mając jego płyty lub nie mając w planach jej kupić (tak to wygląda u mnie, bo cały czas nadrabiam zaległości).

Ogólnie ignorancja mnie nie rusza jakoś specjalnie, tylko najgorsze jest właśnie to, co poruszył Nestor. Ktoś jest fanem np. Nirvany i twierdzi, że jest najlepsza i tyle. Co z tego, że nie wie co to Led Zeppelin czy Pink Floyd. Cobain to geniusz itd. Takie zamykanie się w jednym gatunku czy jednej kapeli jest strasznie z dupy, nie można niczego porównać, nie można znaleźć czegoś nowego. Ja sam mam dużo białych plam, ale jara mnie odkrywanie nowych płyt, gatunków etc.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs
moderator

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:47
Jestem ignorantem muzycznym, nie słucham tego co mnie nie interesuje. Nie przesłuchałem żadnej płyty Isaac Hayesa, Mike Oldfielda czy Sepultury i nie obchodzi mnie ich klasyczność czy wpływ jaki wywarli. Listy 1000 płyt, które przesłuchać przed śmiercią albo umrzesz uważam za głupie.
Sam nie uważam, kogoś kto nie wie kto to Ian Curtis, Alice Russell i Peter Fox za gorszego.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:49
Wymazany napisał(a):
Jeśli chodzi o elektronikę to wkurwia mnie typowa wypowiedź (pewnie wiele osób z forum by tak powiedziało) że wszystkie techno bum bum jest zjebane i chujowe a w życiu nie słyszeli utworu z gatunku techno.

Samo życie, pobdijam. W sumie jak ktoś nie słucha rapu to to samo powie o rapie - że machanie łapami i prymityw.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 21:53
Jose napisał(a):
Takie zamykanie się w jednym gatunku czy jednej kapeli jest strasznie z dupy, nie można niczego porównać, nie można znaleźć czegoś nowego. Ja sam mam dużo białych plam, ale jara mnie odkrywanie nowych płyt, gatunków etc.

o to to, mi (na szczęście) udało się zaszczepić w dwójce znajomych takie poszukiwanie nowości/klasyków, a że oni się znają i dobrze dogadują to raz na jakiś czas się spotykamy i wymieniamy poglądami (inaczej to bym chyba zbzikował), kumpela poznaje te nowości głównie przeze mnie (zawsze chętnie, ale czasem sama czymś zaskoczy) a ziomek już wsiąknął... miło jest wspólnie uskuteczniać jaranko jamiem woonem czy berrym weightem, albo po prostu pogadać co ktoś "odkrył" z jakiejś klasyki

jakiś czas temu spotkałem panienke fajna dziewczyna mówiła że bjork słucha (akurat to był okres, w którym uskuteczniałem jaranko nią) i chciałem z nią po prostu pogadać, ale chyba pomyślała, że coś do niej mam i kontakt się urwał... takie życie, ale próbować nie zaszkodzi

mam też ziomka co strasznie jak ja jara się funkiem/disco/soulem/jazzem lat 60-70, ale z nim to rzadko gadam, ogólnie obracam się w dosyć elokwentnym towarzystwie jeśli chodzi o kwestie muzyczne, więc kładę huja na resztę, ale... dlatego też rozumiem wasze wkurwienie, bo zawsze jest ciśnienie jak się czymś podjarasz by o tym pogadać a tu jedynie do lustra można :roll:

kondratt: ale jednak wiesz kto to jest skoro wymieniłeś tych typków, a tu bardziej chodzi o ludzi, dla których muzyka to viva mtv, albo jeden zespół/gatunek

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2011, 22:01
mnie wkurwia inny typ ignorancji - ocenianie artystów przez pryzmat ich zachowania, imidżu, a w minimalnym stopniu przez pryzmat samej muzyki. wchodzę w temat o openerze i czytam, że pedał prince wystąpi to chujowo. o dyskografii michaela jacksona się rzadko z kim pogada, bo jego dziwne zachowania przed śmiercią przysłoniły dyskografię. bruno mars - jego oczywiście nie stawiam na równi ze wcześniej wymienionymi, ale tutaj też wielu nie umie zdrowo ocenić jego umiejętności, wolą skomentować wygląd. kanye westa też jakieś tam forumowe kółko różańcowe skreśliło po tym jak pokazał kutasa w internecie. oczywiście ten problem nie dotyka tylko forum, nie ogarniam tego

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona