Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 11 Grudnia 2019, 05:59

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
EABS - Slavic Spirits (2018) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: EABS - Slavic Spirits (2018)
  Wysłano: Czwartek, 26 Września 2019, 14:27
Przestań ćpać. Twoje pierdolenie jest potrzebne jak Legia w pucharach.

Oczywiście że wnieśli świeżość do jazzu. Jest tu w chuj charakteru, tożsamość kulturowa i nazwijmy to geograficzna, super koncept, dobre melodie, jest to podane profesjonalnie i zgodnie z kanonem, bez udziwnień i półśrodków, bez niepotrzebnego kombinowania, ze smakiem. To się dzisiaj rzadko zdarza. Więc pisanie że zrobili coś ledwo, ledwo bo w stanach to hurtowo, jest tak bardzo hujowe, wiesz... tak nieadekwatne do zawartości że śmiem twierdzić że chuja ich tam słuchałeś.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Września 2019, 22:18
Spoko, napisałeś swoje, przyjąłem do wiadomości, ale nie mam tyle czasu żeby się zmuszać by dojść do miejsca z którego to słyszysz i postrzegasz, mając przed sobą do dyspozycji amerykańską hurtownie, pełen zakres potrzeb gdy sięgam po jazz. Zgodzę się, że brzmi to profesjonalnie, ale trudno żeby takie nie było po dwuletnich wysiłkach, bardziej sztywny postkolonializm niż pełen spontan jak u amalgam - tales of sadness. Taką lubię jazde, jak znasz podobną najlepiej z Polski, podziel się. Tożsamość kulturowa, możesz rozwinąć? Takie nudy na ślizgawce, że tutaj wolisz atakować?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 06:50
Ale gdzie atakować? Litości. Jak piszesz ogólnikami że coś jest niepotrzebne tylko dlatego bo jest polskie to ci tak samo odpowiadam.

Tak, na ślizgawce nudy więc zaglądam tutaj. Co z tego? Ale widzę że ty też zaglądasz na ślizgawkę gdy tutaj nudno. Przyganiał kocioł. O czym ty chcesz w ogóle rozmawiać?

Nie wiem gdzie ty słyszysz sztywny postkolonializm (cokolwiek to ma znaczyć w odniesieniu do EABS) skoro jest tu silnie regionalna tożsamość zagrana swobodnie i bez spin, tłumaczę tożsamość kulturową - na tej płycie poza sugerującym tytułem i tytułami są motywy muzyczne bardzo kojarzące się ze słowiańszczyzną, bardzo ładnie obrazujące i oddające klimat regionu. Imo jest to największy plus tego wydawnictwa. Druga sprawa że takie leszy czy ślęża są po prostu super kawałkami przenoszącymi w tamte miejsca. To że nagrywali to dwa lata nie może być imo czynnikiem wpływającym na ocenę. Nawet jakby to nagrywali 10 lat, jebie mnie to, to jest dobre i napisałem Ci już dlaczego. Z drugiej strony rozumiem że może się ta płyta niepodobać tylko nie rozumiem dlaczego. :joint:

Cytuj:
amalgam - tales of sadness. Taką lubię jazde, jak znasz podobną najlepiej z Polski, podziel się.
- nie znam. Cieżko mi się odnieść. Natomiast faktycznie uważam że polskie środowisko jazzowe jest spięte i sztywne. EABS właśnie chociażby od konserwatystów z jazzforum dostaje baty za kurwa książeczkę do płyty i za to dostaje ocenę 1 w dół :dunno: Ale są owszem młodzi jak np Immortal Onion, jak Bagno, jak dobrze imo rokujący Tubis, Niechęć, Lotto czy Sextet Piotrowicza. Nie wiem może coś znajdziesz.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 13:28
Atakować. Nabzdyczyłeś się na wstępie ćpaniem, legią i pierdoleniem, nie ważne. Z całą pewnością nie będę teraz odświeżał tej płyty żeby uzasadnić co mi do głowy przychodziło dawno temu kiedy jej słuchałem. Myślę, że gdybym wcześniej przeczytał twój post o magii na koncercie, to chciałbym się o tym na żywo przekonać przed posłuchaniem w domu. Dla mnie polski jazz mógłby nie istnieć, w tym sensie, że tylko dla mnie. Składanki polish jazz, całe to granie w prlu, w ogóle jazz i prl, to wyższego rzędu oksymoron. Jeżeli jazz jest wartością, to prl jest tego największym zaprzeczeniem. I największym absurdem jest słuchanie tej menażerii koncesjonowanej zamiast amerykańskich wariatów i to jest we właściwym sensie posiadanie kogoś w dupie. Wrócę do tego tylko dla siebie żeby skonfrontować z twoimi gadkami o słowiańszczyźnie, klimacie regionu, bo w sumie mnie to zaintrygowało. Pewnie sądzisz, że coś tracę, ale jest mi z tym bardzo idealnie, bo wole wariacje keitha tippetta poznawać bliżej, przy określonych w czasie i ochocie na jazz ramach niż być na bieżąco z polskimi epigonami krzyśków komed z prlu. I tego nic nie zmieni, scena amerykańska była kiedyś tak ogromna, że nie sposób ją odkryć całą i poznać właściwie jak pierwszą moleste. A na ślizgawce się nie udzielam i nie czytam i dziwię się, że taki ogarnięty gość jak ty może tam przebywać.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 13:46
Czyli sam przyznałeś że chuja tam słuchałeś. Nie wiem czy coś tracisz bo co mnie to obchodzi, natomiast twoje pitupitu o tym że najwięksi wydawali hop siup w Ameryce i to dwa razy w roku jest po prostu bez sensu w odniesieniu do zawartości tego krążka i wygląda jakbyś się serio nie miał o co przyjebać. Już dziodki z JF zrobili to lepiej. Twoje zdanie o polskim jazzie od jego zarania to też taka parabola myślowa porównująca go z PRLem że ho ho. Słuchaj sobie czego chcesz... amerykańskich wariatów i niech ci będzie z tym idealnie ale jak piszesz w temacie dzisiaj że nie podzielasz zachwytów a później że dawno jej słuchałeś i nie będziesz do niej wracał żeby uzasadnic co ci do głowy przychodziło bo nie masz czasu i masz na podorędziu amerykańską hurtownie, po czym stwierdzasz ze skonfrontujesz jednak z moimi gadkami to sam widzisz... mam prawo sądzić że ćpanko jest grane. Robi się gadka z dupy ale lepsze to niż nudy na ślizgawce. Posłuchaj, skonfrontuj, może pogadamy, co?

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 13:54
Czyli teraz powinienem przesłuchać, napisać po modyfikacji czasu i nastroju swoje zdanie na ten temat żeby się z tobą skonfrontować, po co? Przecież nie zamierzam cię do niczego przekonywać, mam niby twoje jasno określone zdanie i wrażenia zmieniać, racje ci przyznawać żebyś się dowartościował, lepiej poczuł? Możliwe, że po tym co napisałeś miałbym lepsze zdanie i coś więcej połączył, tylko ja nie będę dogadzał twojemu ego, od tego masz swoje "ćpanko". Polski jazz nie istnieje i pogódź się z tym i nigdy czasu kiedy mam ochotę na niego nie będę marnował na osiągnięcia prlu w tym zakresie, bo w hurtowni jest w chuj materiału do przesłuchania, nawet tego współczesnego jak Washington, którego średnio pamiętam i ledwo mam zarys tych długich nagrań, ale wiem żeby do tego wracać, bo takie wrażenia pozostawił.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 16:28
Przecież sam napisałeś że wrócisz do tego żeby skonfrontować z.moim gadaniem. :dunno:

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 17:35
Inteligentny koleś, a trzeba dalej pisać. Czyżby sławetne ćpanko wjechało za mocno? Wracając. Przecież dodałem, że dla siebie, słuchając pod kątem tego co napisałeś, a nie po to żeby tutaj wracać i kajać się jak to bardzo się pomyliłem. Bardziej chcę mi się do Washingtona cofnąć, którego też mam zarys, ale kompletnie odwrotne wrażenie do tej propozycji. Tam jest chyba 6x70 minut z rozmachem i weź tu człowieku się godnie osłuchaj, dodaj do tego Taylorów, Shorterów, dodaj zupełnie inne kierunki w muzyce, niegdysiejsze egzotyczne propozycje Komały z nowejmuzyki, kino, brazzers, puchar polski i teraz już rozumiesz dlaczego prl wypierdala bez poczucia żadnej straty i dlaczego trudno drugi raz wracać do czegoś co za pierwszym nie odpaliło. Jako, że się za nimi mocno ująłeś i konkretnie w argumentach opowiedziałeś, to wrócę na pewno, ale tylko dla siebie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Września 2019, 18:48
Rozumiem . Na zdrowie. Trzymaj się zuchu.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2019, 14:57
Haha, co tu się odjebało. Droochu, imponująca logika rozumowania!

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2